Potęga mikrobiomu

Preveneo - Pierwsza wizyta

17-21 listopad 2021  

Kompleks wypoczynkowy Nieprześnia
Pogórze Karpackie

Prowadzący:
dr n. med. Daniela Kurczabińska – Luboń

lek. Piotr Krasuski

Projekt terapeutyczny przeznaczony dla osób pragnących świadomie wpływać na swoje życie i zdrowie, który w sposób holistyczny łączy biologię komórkową ze światem emocji.

Jelita nazywane są „kluczem do zdrowia” i „ drugim mózgiem” człowieka. To, co dzieję się w świecie mikrobiomu jelitowego bez wątpienia wpływa na zdrowie, bądź jest przyczyną rozwoju wielu chorób. Aktualne badania naukowe pokazują, że bakterie kolonizujące nasze jelita oraz sposób odżywiania maja decydujące znacznie dla naszego dobrostanu fizycznego i psychicznego.

Życie codzienne pełne jest sytuacji stresowych i trudnych przeżyć, które z czasem skutkują rozwojem różnych dolegliwości psychicznych i fizycznych. Wiadomo, że długotrwały stres,  tuż obok jakości naszego pożywienia, stosowanych leków, stanowi istotny element zaburzający florę naszych jelit.n Rozpoznawanie objawów uogólnionego stresu i zdobywanie umiejętności radzenia sobie z nimi na co dzień, stanowi nierozerwalny element holistycznego dbania o zdrowie.

  • ogromna dawka wiedzy merytorycznej opartej na aktualnych badaniach naukowych z zakresu mikrobiomu jelitowego jego wpływu na oś jelitowo- mózgową, emocje i nastrój oraz z zakresu nowoczesnej diagnostyki umożliwiającej ocenę tego, co tak naprawdę kryją nasze jelita
  • w ramach warsztatów indywidualne konsultacje medyczne i dietetyczne dla każdego z uczestników i możliwość kontynuacji terapii po zakończeniu ich zakończeniu
  • holistyczne podejście do organizmu człowieka, łączące go w jedną całość i pozwalające na szukanie przyczyn dolegliwości, a nie wyłącznie łagodzenie objawów
  • Rozpoznawanie objawów przewlekłego  stresu w życiu codziennym
  • Praktyczne warsztaty skutecznej medytacji i kilka słów o ego – co to i jaki związek ma ze stresem.
  • Nauka nawyków spokojnego i zdrowego życia poprzez obserwację własnych emocji i kontrolę oddechu.
  • Zdrowa, wegetariańska kuchnia

Miejsce warsztatów, to cudownie położony kompleks wypoczynkowy Nieprześnia,  otoczony pięciohektarowym parkiem na terenie Pogórza Karpackiego. Miejsce gdzie poczujesz  harmonię z naturą i odzyskasz siły witalne.

Prowadzący:

dr n.med. Daniela Kurczabińska – Luboń
lekarz, ekspertka w dziedzinie biologii  funkcjonalnej i mikroodżywiania, specjalistka z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, organizatorka​ konferencji naukowych i szkoleń z zakresu mikroodżywiania i zaburzeń mikrobiomu jelitowego, wykładowca akademicki.

lek. Piotr Krasuski
lekarz psychiatra i terapeuta z międzynarodowym doświadczeniem zawodowym.

Koszt pobytu w Ośrodku Nieprześnia (4 noclegi w pokojach 2-osobowych + pełne wyżywienie): 720 zł (dopłata do pokoju 1-osoboweg 70 zł/ noc).

Koszt warsztatów: 1450 zł

HARMONOGRAM: Szczegółowy harmonogram warsztatów dla osób zainteresowanych – prosimy o kontakt mailowy warsztaty@preveneo.pl