Nasz zespół

Zespół Preveneo stanowią specjaliści połączeni ideą medycyny zdrowia i holistycznym podejściem do organizmu człowieka.

  • Proponujemy indywidualną, kompleksowa opiekę zabezpieczoną  przez doświadczonych specjalistów
  • Świadczymy usługi na najwyższym poziomie wykorzystując wiedzę i  doświadczenie zdobywane w kraju i za granicą
  • Zapewniamy merytoryczną pomoc w przygotowaniu i wdrożeniu programów indywidualnej profilaktyki zdrowotnej, dostosowanych  do bieżącego stanu zdrowia i uwzględniających zalecenia żywieniowe

dr n. med. Daniela Kurczabińska – Luboń

Absolwentka​ Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz Studiów Podyplomowych z zakresu bioologii funkcjonalnej i mikroodżywiania na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Burgońskiego w Dijon. Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Wykładowca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, Wyższej Szkole Nauk Stosowanych i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

​Ekspert w dziedzinie biologii  funkcjonalnej, mikroodżywiania.
Organizatorka​ konferencji naukowych i szkoleń z zakresu mikroodżywiania i zaburzeń mikrobioty jelitowej.
Założycielka i dyrektor zarządzający Ośrodka Medycyny Zdrowia Preveneo.
​Prezes Polskiej Akademii Dietetyki i Mikroodżywiania.

Sabina Włoszczyk

Sabina Nowak

Manager ośrodka

Menadżerka ośrodka i prawa ręka Pani Doktor. Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Codziennie dba o dobry rytm pracy gabinetów, skutecznie nadzorując wszelkie działania ośrodka oraz służąc pomocą pozostałym członkom zespołu.

Agnieszka Majok

Agnieszka Majok

Specjalista ds. Obsługi Pacjenta

Absolwentka Politechniki Śląskiej w Zabrzu. Codziennie dba o komfort i profesjonalną obsługę naszych pacjentów. Dodatkowo specjalistka do spraw rozliczeń i administracji oraz spraw kadrowych.

Aurelia Bednarska

Aurelia Bednarska

Specjalista ds. Obsługi Pacjenta

Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W ośrodku Preveneo odpowiedzialna za bezpośredni kontakt z pacjentami. Zaangażowana i zawsze chętna do pomocy.

mgr Aleksandra Sowada

Dietetyk kliniczny

Ukończyła dietetykę na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Swoje doświadczenie zdobywała w Poradni Chorób Metabolicznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu oraz w Klinice Zdrowego Ciała w Opolu. Specjalizuje się w żywieniu dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących, sportowców oraz żywieniu klinicznym w tym w rzadkich chorobach metabolicznych np. fenyloketonurii oraz LCHAD.

mgr Sylwia Mrzygłód

mgr Sylwia Mrzygłód

Dietetyk kliniczny

Magister dietetyki. Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia. Wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Wiedzę i doświadczenie zdobywa pod okiem lekarzy i specjalistów z dziedziny mikroodżywiania oraz probiotykoterapii.

mgr Agnieszka Rynkiewicz

mgr Agnieszka Rynkiewicz

Dietetyk kliniczny

Studia magisterskie, szkolenia i warsztaty pomogły jej zdobyć wiedzę z zakresu odżywiania, suplementacji oraz medycyny funkcjonalnej. W pracy z pacjentem kieruje się kompleksowym i indywidualnym podejściem, szukając źródła problemu.
Specjalizuje się w chorobach układu pokarmowego, przygotowaniach do ciąży oraz diecie matki karmiącej.

Łukasz Maj

mgr Łukasz Maj

Osteopata

Magister Fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu Osteopatii na Flanders International College of Osteopathy Fizjoterapeuta euroligowej drużyny koszykówki Wisła Can-Pack Kraków.

Maria Gołębiowska

mgr Maria Gołębiowska

Psycholog, psychoterapeutka

Psycholog i psychoterapeutka. Ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Kurs Psychoterapii Psychodynamicznej organizowany przez Krakowskie Centrum  Psychodynamiczne. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada  wieloletnie  doświadczenie w  terapii między innymi  zaburzeniań osobowości, nastroju, zaburzeń lękowych i depresyjnych, trudności z utrzymaniem stałych relacji.

Renata Bednarowicz

Renata Bednarowicz

Kosmetolog

Dyplomowana kosmetyczka, specjalizuje się w pielęgnacji twarzy oraz doborze optymalnych produktów do pielęgnacji domowej. Od 2000 roku z niezmienną pasją i oddaniem troszczy się o zdrowy wizerunek twarzy swoich klientów. W praktyce stosuje wyłącznie kosmetyki wyróżniające się najwyższą jakością i skutecznością, których marka od lat zajmuję czołowe miejsce  w światowych rankingach produktów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej.