Zapraszamy na konferencję Evidence-Based Nutrition, Żywienie Oparte na Dowodach Naukowych, która odbędzie się 21 maja br. w Katowicach. Jest to to wydarzenie organizowane w celu szerzenia fachowej wiedzy dotyczącej żywienia, opartej na rzetelnych badaniach naukowych. Podczas konferencji zostaną poruszone tematy wzbudzające największe zainteresowanie, a także kontrowersje wśród dietetyków.

Dobór prelegentów, na co dzień pracujących według standardów Evidence-Based Medicine gwarantuje merytoryczne podejście do prezentowanych zagadnień. Podczas konferencji obalone zostaną mity i potwierdzone fakty dotyczące żywienia.

Dr n. med. Daniela Kurczabińska–Luboń otworzy konferencję wykładem pt. „Mikroflora jelitowa – klucz do zdrowia i …choroby”, w którym będzie mowa o wpływie dysbiozy i stanu zapalnego śluzówki jelitowej na rozwój procesów chorobowych, możliwościach diagnostycznych oraz roli terapii probiotykowych w wybranych sytuacjach klinicznych.

Konferencja organizowana jest przez Śląskie Centrum Zdrowia oraz Samorząd Doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Patronat Honorowy nad konferencją objął Jego Magnificencja prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Więcej:
http://dietetycy.org.pl/konferencja-zywienie-oparte-na-dowodach-naukowych-2016/